V každom prostredí a na každej stavbe by sme radi videli trocha elegancie, ktorej nádych dodávajú hlavne použité materiály na jednotlivé konštrukcie, napríklad zábradlia na balkónoch v čisto oceľovom prevedení alebo zostavené iba zo skla. Zábradlie sa dá vyrobiť spájaním sklenených tabúľ bodovými úchytmi alebo oceľovými rámami. Rámy, do ktorých je možné umiestniť sklenené tabule zábradlia na balkón sa najčastejšie vyrábajú z nehrdzavejúcej ocele, aby dokázala odolať nepriazni počasia, ak je zábradlie umiestnené v exteriéri. Bezpečnostné sklo je hrúbky 8 až 12mm, jeho povrchová úprava však môže mať podobu pieskovania, môže byť matné alebo s nejakou grafickou úpravou či vo farebnom odtieni, ale aj klasické číre.
Sklenené zábradlie je tak bezpečné pri používaní, jeho kotvenie takisto môže byť variabilné, jednou z možností je konštrukciu ukotviť z bočnej strany alebo druhým variantom je kotvenie zhora do podlahy. Pri použití iba sklenených tabúľ zábradlia je sklenene zabradlie na balkon jeho spájanie pomocou bodových úchytov z nehrdzavejúcej ocele, čím je možné dosiahnuť spájanie skla bez viditeľných rámov a výsledný efekt je elegantné bezrámové zábradlie.
Spoľahlivo sa oprieť o zábradlie, ak sa chcete vykloniť z balkóna, je najdôležitejšie pri ochrane zdravia a života majiteľa či užívateľa balkóna. Jeho výška je určená normou a tá sa musí dodržiavať pri tvorbe zábradlia na každej stavbe. To, či bude celopresklené alebo ho spojíte s oceľou v lesklej či matnej povrchovej úprave je už iba vecou dizajnu a architektúry, ktoré sa tvoria spolu s navrhovaním danej stavby, aby tvorili jedno ucelené dielo.
Vyčísliť sumu za sklenené zábradlie je možné na každý typ jednotlivo, lebo závisí od viacerých faktorov ako je množstvo skla, jeho povrchová úprava či spôsob kotvenia a iné nutné súčasti spojené s jeho osadením. Za kvalitu si tak treba zaplatiť, bezpečnosť ľudí je však takisto veľmi dôležitá, preto sú financie vynaložené na výrobu skleneného zábradlia v porovnaní s hodnotou ľudského života zanedbateľné.